کلینیک پوست، مو، زیبایی و لیزر دكتر تورج رشیدی

سؤالات رایج درباره درمان با بوتاکس و دیسپورت

«بوتولینوم درمانی» یکی از محبوب‌ترین روش‌های زیبایی قابل دسترس است که معمولا با نام برندهای تجاری آن، بوتاکس و دیسپورت شناخته می‌شود. این مطلب برای کمک به تصمیم‌گیری شما درباره این که چه افرادی از این روش می‌توانند استفاده کنند و چگونه می‌توان بهترین نوع درمان را دریافت کرد، نکاتی را ارائه داده‌است.

تزریق محصول بدون گواهی پزشکی

تزریق محصولی که بدون گواهی پزشکی به راحتی قابل دسترس است، می‌تواند سبب بروز عوارض جدی شود. فلج ماهیچه‌ای طولانی‌مدت، فلج بلز و آسیب دائمی چشم از جمله‌ی این عوارض هستند. تزریق بوتولینوم در مراکز غیر‌پزشکی نیز بسیار خطرناک است. برای حفاظت از سلامت خود نباید در مکان‌های زیر نسبت به تزریق بوتاکس اقدام نمایید:

  • مراکز غیر‌پزشکی
  • سالن‌های آرایشی
  • منزل افراد

پروسه تزریق دیسپورت و بوتاکس

برای این کار، متخصص پوست مقدار بسیار کمی از بوتولینوم خالص را به پوست تزریق خواهد کرد. برای درمان خطوط و چین و چروک‌های پوست، بوتولینوم به عضله محل مورد نظر در صورت و یا گردن تزریق می‌شود. این کار به صورت موقت عضلات ناحیه هدف را شل کرده و منجر به بهبود ظاهر چین و چروک‌های پوست می‌شود. مدت زمان ماندگاری این روش معمولا 4 تا 6 ماه است که برخی اوقات طولانی‌تر از این مدت نیز هست.

برای درمان تعریق بیش از حد، دیسپورت و بوتاکس به صورت مستقیم به پوست زیربغل تزریق می‌شود. یک جلسه درمانی می‌تواند فرد را تا ۶ ماه از تعریق بیش از حد خلاص کند.

دیسپورت و بوتاکس چه تفاوتی با هم دارند؟

«بوتاکس» نام تجاری اولین دارویی است که از Botulinum toxin تهیه شد. علاوه بر آن، برندهای معتبر دیگری از جمله Dysport نیز بر اساس این ماده تولید می‌شوند. در حال حاضر با توجه به این که Botox در ایران عرضه نمی‌شود، برند دیسپورت Dysport انگلستان، تنها برند معتبر در دسترس است که در کلینیک دکتر رشیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تزریق دیسپورت در ارومیه

برای انجام تزریق دیسپورت در ارومیه می‌توانید به کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر رشیدی مراجعه کنید. روش‌های درمانی در این کلینیک زیر نظر یکی از باتجربه‌ترین متخصصان پوست و مو در استان با سوابق علمی متعدد و سابقه پزشکی درخشان در امور درمانی و زیبایی در یکی از مجهزترین مراکز درمانی ارومیه و استان آذربایجان غربی انجام می‌گیرد. برای رزرو وقت ویزیت لطفا با پذیرش کلینیک تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید