کلینیک پوست، مو، زیبایی و لیزر دكتر تورج رشیدی

 • office@drturajrashidi.com
 • ۰۴۴۳۲۲۲۵۸۸۸

پسوریازیس پوست سر،۱۰روش پیشنهادی برای کاهش ریزش مو

هنگامی که پسوریازیس در پوست سر ایجاد می‌شود، گاهی ریزش مو را به دنبال دارد. اگرچه پس از درمان پسوریازیس، موها دوباره شد خواهند کرد اما راه‌هایی نیز وجود دارد که می‌توانید همین حالا انجام دهید تا از ریزش بیشتر موهای‌تان جلوگیری کنید.

 1. پوست سر را به آرامی شانه‌ کرده و برس بکشید. برای جلوگیری از ریزش مو، این کار را به آرامی انجام دهید.
 2. از کندن پوستههای ایجادشده و پلاکها خودداری کنید. کندن آنها می‌تواند پوست را تحریک کرده و باعث بروز مجدد و شدیدتر پسوریازیس شود.
 3. داروی تجویزشده را روی پوست سر بمالید. برای مشاهده تاثیر درمان، باید دارو یا شامپوی تجویزشده را روی پوست سر خود بمالید.
 4. ناخن‌های خود را کوتاه نگه داشته و با سوهانکشیدن، آنها را صاف کنید تا نوکتیز نباشند. پسوریازیس ممکن است باعث بروز خارش در پوست سر شود. خاراندن پوست با ناخن‌های کوتاه و صاف، پوست سر را زخمی نخواهد کرد.
 5. اگر از شامپوهای دارویی استفاده می‌کنید، شامپوهای مختلف را امتحان کنید. برای جلوگیری از خشک‌شدن بیش‌از حد پوست سر و موها، سعی کنید یک بار از شامپوی دارویی و در شتسشوی بعدی، از یک شامپوی ملایم و غیر‌دارویی استفاده کنید. احتمال شکستگی و ریزش موهای خشک بیشتر است.
 6. بعد از هر بار استفاده از شامپو، از محلول نرم‌کننده استفاده کنید. نرم‌کننده‌ها به کاهش احساس خشکی پوست سر کمک می‌کنند. استفاده از نرم‌کننده غیر‌دارویی نیز می‌تواند به کاهش رایحه شامپوی دارویی کمک کند.
 7. اجازه دهید که پس از شستشو، موهای سرتان با جریان هوا خشک شود. هنگامی که به پسوریازیس پوست سر مبتلا هستید، پوست سر به شدت خشک است. حوله ‌کشیدن روی پوست و استفاده از سشوار می‌تواند خشکی پوست را افزایش دهد.
 8. قبل از استفاده از محصولات مراقبت از مو، آنها را امتحان کنید. رنگ مو، صاف‌کننده‌ها و اسپری‌های مو می‌توانند موهای شما را خشک کرده و پوست سر را تحریک کنند. قبل از استفاده از یک محصول مراقبتی، مقدار کمی را روی پوست سر خود بمالید و اجازه دهید مدتی بماند. اگر پوست سرتان در عرض چند ساعت تحریک شد، آن محصول را عوض کنید.
 9. اگر به نظر می‌رسد درمان تجویزشده برای موهای شما مناسب نیست، این موضوع را با متخصص پوست مطرح کنید. پوست سر، جزو قسمت‌های ضخیم پوست است؛ بنابراین درمان پسوریازیس پوست سر معمولاً قوی‌تر از درمانی است که برای پوست در قسمت‌های دیگر بدن تجویز می‌شود. اگر داروهای تجویزی خیلی قوی به نظر می‌رسند، این موضوع را به متخصص پوست بگویید. وی ممکن است روش‌های درمانی و یا نحوه استفاده از داروهای فعلی را تغییر دهد.
 10. اگر چنین به نظر میرسد که هیچ چیزی جلوی ریزش موهای شما را نمیگیرد، به متخصص پوست مراجعه کنید. افراد به دلایل زیادی موهای خود را از دست می‌دهند. باید توجه داشت ریزش مو می‌تواند ناشی از مشکلی غیر از پسوریازیس پوست سر باشد. یک پزشک متخصص پوست می‌تواند علل ریزش موی شما را بررسی کند.

اگر در پاک‌سازی پسوریازیس پوست سر مشکل دارید، حتماً به متخصص پوست مراجعه کنید. در صورتی که توصیه‌های متخصص و برنامه درمانی وی را اجرا کنید، پسوریازیس پس از مدتی برطرف خواهد شد.

با متخصص پوست در تماس باشید

اگر شما پسوریازیس داشته باشید، بسیار مهم است که بدانید چه چیزهایی باعث تحریک آن می‌شود. اجتناب از محرک‌ها می‌تواند باعث کاهش عود پسوریازیس شود. اگر در این زمینه نیازمند مشاوره هستید، بهتر است به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

در ارومیه کلینیک پوست و موی دکتر رشیدی را پیشنهاد می‌کنیم. کلیه فعالیت‌های این کلینیک زیر نظر یکی از باتجربه‌ترین متخصصان پوست و مو در استان با سوابق علمی متعدد و سابقه پزشکی درخشان در امور درمانی و زیبایی، در یکی از مجهزترین مراکز درمانی ارومیه و استان آذربایجان‌غربی در زمینه دستگاه‌های لیزر، پوست، کاشت مو انجام می‌گیرد. برای رزرو وقت و معاینه می‌توانید با پذیرش کلینیک تماس بگیرید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

نوبت دهی آنلاین

رزرو آنلاین وقت معاینه و ویزیت

ارومیه

میدان امام حسین، جنب بانک صادرات، ساختمان زکریا