کلینیک پوست، مو، زیبایی و لیزر دكتر تورج رشیدی

۱۰ نکته‌ای که در مورد از بین بردن مو‌ها به صورت دائمی باید بدانید

لیزر مو‌‌های زائد یک گزینه‌ی غیرتهاجمی مناسب خانم‌ها و آقا‌یان است که برای از بین بردن مو‌‌های ناخواسته بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد تا به زیبایی شما کمک کند. اصلاح و اپیلاسیون نه تنها وقت‌گیر هستند بلکه ممکن است پوست را تحریک کنند و سبب ایجاد برجستگی، قرمزی و رشد مو‌ها نیز شوند. با استفاده از لیزر می‌توان انرژی نورانی را روی فولیکول‌‌های موی مشخصی متمرکز کرد و از رشد مجدد آن‌ها جلوگیری کرد. با توجه به موفقیت بالای این روش و ماندگاری نتایج آن، همواره افراد بیشتری برای این کار به کلینیک‌های پوست و مو مراجعه می‌کنند. اما درباره‌ی این روش محبوب چه چیز‌هایی باید بدانید؟

 

  • صبور باشید؛ این روش بیشتر از یک جلسه طول می‌کشد

لیزر مو‌ زائد موفق، معمولا به ۴ تا ۸ جلسه جداگانه با فواصل ۳ تا ۶ هفته نیاز دارد. از آنجا که تمام فولیکول‌‌های مو چرخه رشد متفاوتی دارند، درمان باید به صورت منظم برنامه‌ریزی شود تا نتیجه کامل‌تری حاصل گردد. البته بعد از ۲-۳ جلسه کاهش رشد مو قابل توجهی را مشاهده خواهید کرد. ممکن است سالی یک یا دو بار به چند جلسه دیگر نیاز داشته باشید، زیرا نوسان هورمون‌ها باعث رشد مجدد برخی از مو‌ها می‌شوند.

 

  • لیزر مو‌‌های زائد تاثیر بیشتری روی مو‌‌های تیره‌تر دارد

از آن جایی که لیزر‌‌ها، رنگدانه‌ها و یا رنگ‌‌های موجود در داخل فولیکول‌ها را هدف قرار می‌دهند، ممکن است مو‌‌های سفید یا روشن به‌طور یکسان به حذف دائمی مو پاسخ ندهند. رنگ پوست در انتخاب نوع لیزر نقش دارد و لیزر‌‌های مدرن و پیشرفته‌تر می‌توانند نتایج خوبی را برای افراد با مو‌‌های روشن‌تر و ظریف‌تر ارائه دهند.

 

  • آنقدر‌ها هم دردناک نیست

انرژی لیزر به گرما تبدیل می‌شود، که به فولیکول‌‌های مو آسیب می‌رساند و در نتیجه رشد موها را متوقف می‌کند. بسیاری از لیزر‌‌های جدید، دارای سیستم خنک‌کننده هستند. ممکن است در نواحی حساس‌تری مانند صورت، مقداری درد تجربه کنید که البته کاملا قابل تحمل است

  • عوارض جانبی خفیف و موقتی هستند

عوارض جانبی احتمالی شامل تورم خفیف در اطراف فولیکول‌‌های مو، قرمز شدن جزئی، تحریک موقتی پوست، و تغییر رنگدانه در افراد با پوست تیره است. کمپرس سرد می‌تواند به التیام تحریک‌شدگی پوست کمک کند. با انتخاب لیزر مناسب و انجام این کار در کلینیک‌های تخصصی پوست و مو زیر نظر پزشک متخصص، می‌توان از بسیاری از این عوارض جانبی جلوگیری کرد.

 

  • دور از دسترس نور خورشید قرار بگیرید

اگرچه باید همیشه پوست خود را از اشعه‌‌های مضر خورشید محافظت کنید ولی مهم است که بعد از هر جلسه لیزر‌درمانی از آفتاب گرفتن و یا سولاریوم اکیداً خودداری نمایید. بعد از هر جلسه لیزر باید از کرم‌‌های ضد‌آفتاب استفاده کنید. به همین دلیل، فصل‌‌های پاییز و زمستان بهترین زمان برای انجام لیز مو‌‌های زائد هستند.

 

  • دارو‌‌های مورد استفاده

برخی از مواد شیمیایی می‌توانند پوست شما را در مقابل لیزر حساس کنند و منجر به ایجاد ناهنجاری‌هایی در رنگدانه‌ها و یا حتی سوختگی شوند. قبل از اولین جلسه لیزر‌درمانی، حتماً اطمینان حاصل کنید که از دارو‌هایی مانند آنتی‌بیوتیک‌ها، محلول‌‌های موضعی و دارو‌‌های ضد‌بارداری استفاده نمی‌کنید.

 

  • قبل از لیزر از موم استفاده نکنید

به شما گفته خواهد شد که چند ساعت قبل از انجام لیزر، مو‌‌های خود را اصلاح کنید ولی از برداشتن مو‌‌های خود با موچین و یا استفاده از موم یا واکس مو به شدت خودداری نمایید زیرا لیزر رنگدانه‌‌های موجود در فولیکول‌‌های مو را هدف قرار می‌دهد و شما با این کار رنگدانه‌ها را موقتاً از بین می‌برید.

 

  • لیزر خیلی سریع است

بیشتر جلسات لیزر‌درمانی بسته به نوع پوست و اندازه ناحیه مورد نظر از چند دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشند. می‌توانید پس از اتمام جلسه به کار خود برگردید ولی دقت کنید که بعد از اتمام هر جلسه، از عطر یا اسپری خوشبو کننده استفاده نکنید.

 

  • به هر شخصی که لیزر انجام می‌دهد اعتماد نکنید

لیزر موهای زائد در بسیاری از سالن‌های زیبایی و کلینیک‌ها انجام می‌شود، اما انجام اصولی آن برای اطمینان از نتایج مورد انتظار و دوری از هرگونه عوارض، نیازمند مراجعه به کلینیک‌های معتبر است. انتخاب یک پزشک معتبر و مجرب در زمینه لیزر برای به حد‌اقل رساندن خطر تغییرات رنگدانه‌ای، ایجاد زخم و سوزش بسیار مهم است.

 

  • هزینه کل به اندازه ناحیه مورد نظر بستگی دارد

اکنون بسیاری از کلینیک‌ها بسته‌‌های لیزری برای مناطق خاصی ارائه می‌دهند و هزینه آن برای مناطق بزرگ‌تر مثل کل پا‌ها و یا قسمت بیکینی، بیشتر است. هزینه متوسط بر اساس تعداد جلسات، محلی که در آن زندگی می‌کنید و سایر عوامل متفاوت خواهد بود.

حذف مو‌ها به صورت دائمی قطعا یک سرمایه‌گذاری است ولی دیگر نیازی به صرف پول و وقت برای اصلاح مو‌‌های ناحیه‌ای از بدن نخواهید داشت. سرمایه‌گذاری روی خود برای کاری که سبب افزایش اعتماد به نفستان خواهد شد، بسیار مهم است و لیزر مو‌‌های زائد می‌تواند روشی ایمن و موثر برای رسیدن به اهداف شما باشد.

لیزر موهای زائد در ارومیه

برای انجام لیزر رفع موهای زائد در یک مرکز مجهز و زیر نظر متخصص پوست، کلینیک دکتر رشیدی را در ارومیه پیشنهاد می‌کنیم. کلیه خدمات این کلینیک زیر نظر یکی از باتجربه‌ترین متخصصان پوست و مو در استان آذربایجان غربی با سوابق علمی متعدد و سابقه پزشکی درخشان در یکی از مجهزترین مراکز درمانی استان آذربایجان غربی انجام می‌گیرد. برای رزرو وقت و انجام لیزر می‌توانید با پذیرش کلینیک تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید