کلینیک پوست، مو، زیبایی و لیزر دكتر تورج رشیدی

  • office@drturajrashidi.com
  • ۰۴۴۳۲۲۲۵۸۸۸
برداشتن خالکوبی (تاتو) با

لیزر Q-Switched

تا چند سال پیش روش مؤثری برای برداشتن خالکوبی وجود نداشت اما امروزه به لطف تکنولوژی لیزر Q-Switched Nd:YAG می‌توان هر نوع خالکوبی را از هر نقطه پوست حذف کرد.

لیزر Q-Switched اشعه متمرکز نوری را به نقطه خالکوبی شده روی پوست شلیک می‌کند که باعث شکسته‌شدن جوهر خالکوبی به قطعات ریزتر می‌شود تا پس از آن توسط سیستم لنفاوی بدن از بین بروند. این اشعه فقط به نقطه خالکوبی شلیک می‌شود و به پوست اطراف آن کاری ندارد.

این روش درمانی درد چندانی ندارد، ولی برای راحتی بیشتر، داروهای بی‌حسی موضعی بر روی پوست استفاده می‌شود. بهبودی پس از جلسات تابش لیزر بسیار سریع است. پس از تاباندن لیزر، برای مقابله با احتمال عفونت، این ناحیه از پوست با پمادهای آنتی‌باکتریال پوشانده می‌شود.

مزیت لیزر Nd:YAG چیست؟

انواع مختلفی از لیزر وجود دارد که بر اساس رسانه مورد استفاده در تابش نور با یکدیگر متفاوت هستند. هر یک از این انواع لیزر، بر اساس طول موج و میزان نفوذ، کاربری‌های مختلف دارند.

لیزر Q-Switched Nd:YAG گزینه ایده‌آل برای برداشتن خالکوبی است؛ طول موج 1064 نانومتر آن برای از بین بردن رنگ سیاه و رنگ‌های تیره، و طول موج 532 نانومتر آن برای از بین‌بردن رنگ‌های قرمز، صورتی، سبز، زرد و دیگر رنگ‌های روشن به‌کار می‌رود و به‌همین خاطر اکثر کلینیک‌های روز دنیا از این نوع لیزر برای حذف تاتو استفاده می‌کنند.

همچنین این نوع لیزر امنیت استفاده بالایی دارد و احتمال ایجاد زخم پس از استفاده از آن کمتر است، و برخلاف لیزرهای نسل قبل (که متاسفانه کماکان در برخی کلینیک‌ها استفاده می‌شود) باعث سوزش پوست نمی‌شود. با لیزرهای مدرن مانند Nd:YAG می‌توان گروه رنگی مولکول خاص استفاده‌شده در تتو را برای تاباندن لیزر هدف قرار داد بدون آن که به سلولهای سالم پوست آسیب برسد.

لیزر Nd:YAG چگونه خالکوبی‌ها را از بین می‌برد؟

در طی جلسات درمانی با تابش لیزر، که با فواصل 4 تا 6 هفته ای انجام می‌شوند، خالکوبی تدریجا محو شده و نهایتاً از بین می‌رود. ابتدا رنگ‌های تیره مانند سیاه، قرمز و آبی از بین می‌روند و سپس رنگ‌های روشن مانند سبز و زرد محو می‌شوند. تعداد جلسات مورد نیاز برای حذف خالکوبی بستگی به رنگ، عمق و گستردگی آن دارد و با معاینه پزشک مشخص می‌شود. در طی این جلسات با تاباندن لیزر Nd:YAG به تتو توسط دکتر رشیدی، خالکوبی تدریجاً حذف می‌شود.

کیفیت برتر

با استفاده از مدرن‌ترین دستگاه‌ها

تلفن رزرو نوبت

۰۴۴۳۲۲۲۵۸۸۸ و 04432248007 و 04432238031

آدرس کلینیک

ارومیه، میدان امام حسین، جنب بانک صادرات، ساختمان زکریا

رفع خال‌های پوستی Ota

خال Ota عموماً به شکل لکه‌های آبی یا خاکستری روی صورت ظاهر می‌شود. این عارضه معمولا در اطراف شاخه آرواره‌ای یا فکی فوقانی و شاخه چشمی در عصب سه‌قُلو بروز می‌کند.

پس از معاینه و تشخیص توسط دکتر رشیدی، در صورت لزوم استفاده از لیزر Q-Switched تجویز می‌شود که در جلساتی با فواصل 6 تا 8 هفته‌ای بر روی ناحیه خال Ota انجام می‌گیرد.

در یک نگاه:

زمان انجام

1 تا 6 دقیقه

ماندگاری

دائمی

حساسیت پوستی

بسیار نادر

استفاده از بیهوشی یا بی‌حسی

بی‌حسی موضعی

فواصل زمانی جلسات

4 تا 6 هفته

چرا کلینیک دکتر رشیدی در ارومیه؟

کلیه روش‌های درمانی در این کلینیک زیر نظر یکی از باتجربه‌ترین متخصصان پوست و مو در استان با سوابق علمی متعدد و سابقه پزشکی درخشان در امور درمانی و زیبایی انجام می‌گیرد. برای آشنایی بیشتر با سوابق دانشگاهی و تجربی دکتر رشیدی به این صفحه می‌توانید مراجعه کنید.

کلینیک دکتر رشیدی یکی از مجهزترین مراکز درمانی استان آذربایجان غربی در زمینه دستگاه‌های لیزر، پوست، کاشت مو و سایر تکنیک‌های زیبایی است.

میزان رضایت بالای بیماران از خدمات درمانی این مرکز و مراجعه روزافزون تعداد بیشتر بیماران نشان‌دهنده کیفیت برتر خدمات این کلینیک است که علاوه بر ارومیه، همه روزه مراجعان بسیاری از شهرها و استانهای دیگر و کشورهای همجوار را پذیراست.

این کلینیک یکی از زیباترین و بزرگترین کلینیک‌های تخصصی پوست در ارومیه با دسترسی آسان از تمام نقاط شهر است که در مجاورت یک پارکینگ بزرگ در میدان امام حسین قرار گرفته است.

دقت بالای پرسنل در انجام خدمات، استفاده از مواد با کیفیت بالا، رعایت جوانب بهداشتی، و پیگیری مداوم وضعیت بیماران قبل و بعد از درمان، وجوه تمایز دیگر کلینیک دکتر رشیدی است و همواره اولویت اصلی ما در پذیرش و درمان مراجعان بوده است.

نوبت دهی آنلاین

رزرو آنلاین وقت معاینه و ویزیت

ارومیه

میدان امام حسین، جنب بانک صادرات، ساختمان زکریا