کلینیک پوست، مو، زیبایی و لیزر دكتر تورج رشیدی

کلینیک پوست، مو، زیبایی و لیزر دكتر رشیدی

كاشت مو به روش FIT و FUT در ارومیه

هر فرد روزانه به طور متوسط بین 50 تا 100 تار مو از دست می‌دهد. موهایی که بر روی شانه به‌جا می‌مانند و یا در حین شستن سر می‌ریزند از این نوع هستند. اما در برخی موارد، سرعت از دست رفتن موها بیشتر از رشد مجدد آنهاست. نازک‌شدن موها و یا پدیدار شدن نواحی طاسی در سر، اعتماد بنفس ما را کاهش می‌دهد و می‌تواند زندگی فردی، شغلی و اجتماعی ما را تحت‌الشعاع قرار دهد.

از این رو یافتن روش‌های درمان ریزش مو همواره مورد توجه بوده است. روش‌های درمانی در گذشته موفقیت چندانی نداشتند اما تکنیک‌های جدید قادر به ارائه راهکارهای واقعی، مؤثر و دائمی برای این مسئله هستند.

کلینیک تخصصی پوست، مو، زیبایی و لیزر دكتر رشیدی یکی از معتبرترین مراکز تخصصی کاشت مو به روش‌های FIT و FUT در ارومیه و آذربایجان‌غربی است. تلفیق تجربه 15 ساله و استفاده از دستگاه‌ها و تکنیک‌های روز باعث بازگرداندن موهای سر هزاران مراجعه کننده به این کلینیک با حداقل درد و بدون برجای ماندن اثر جراحی شده است. برخلاف روش‌های سنتی، انجام این روش‌ها در زمان کوتاهی انجام می‌گیرد و نیازی به نگهداری‌های پیچیده پس از انجام آنها نخواهید داشت.

ریزش مو به چه دلایلی رخ می‌دهد؟

موهای بیشتر افراد به طور متوسط 1.5 سانتی‌متر در ماه رشد می‌کنند. همواره 90% موها در حال رشد هستند، در حالی که 10% دیگر در حالت غیرفعال هستند. بعد از گذشت دو یا سه ماه، موهای غیرفعال می‌افتند و فولیکول آنها شروع به روییدن موهای جدید می‌کند، تا عده دیگری از موها به حالت غیرفعال بروند.

از دست دادن موی سر معمولا به یکی از این دلایل اتفاق می‌افتد:

  • ریشه‌های ژنتیکی: شایع‌ترین دلیل ریزش مو، سوابق خانوادگی است که طاسي مردانه يا Androgenic Alopecia نامیده می‌شود. بر خلاف آنچه از نام آن برمی‌آید، این عارضه در خانمها نيز ديده مي‌شود.
  • این نوع از دست دادن موها معمولا با الگوهای قابل پیش‌بینی اتفاق می‌افتد که شامل پس‌روی خط مو و نواحی طاسی در آقایان، و باریک شدن موها در خانم‌هاست. این عارضه ممکن است از دوران بلوغ شروع شود.
  • تغییرات هورمونی: تغییرات هورمونی و عدم‌توازن آنها در مواردی از قبیل حاملگی، زایمان، یائسگی می‌تواند به طور موقت باعث ریزش مو شود.
  • عوارض بیماری: عفونت پوست سر، اختلالات پوستی، و بیماری‌هایی از قبیل آلوپسیا آره‌آتا (Alopecia Areata)
  • عوارض دارویی: داروهای مداوای سرطان، آرتروز، افسردگی، قلب، فشار خون بالا، ضدحاملگی، و همچنین مصرف بیش از حد ویتامین A ممکن است باعث ریزش مو شوند.

کیفیت برتر

با استفاده از مدرن‌ترین دستگاه‌ها

مشاوره کاشت مو بدون نیاز به نوبت‌دهی

۰۴۴۳۲۲۲۵۸۸۸ و 04432248007 و 04432238031

آدرس کلینیک

ارومیه، میدان امام حسین، جنب بانک صادرات، ساختمان زکریا

روش های انجام کاشت مو

ریزش مو برخی موارد با استفاده از روش‌های درمانی قابل برگشت است، ولی در برخی موارد درمان جوابگو نیست. یكی از اقداماتی كه در این موارد می‌توان انجام داد كاشت مو است.

اساس این روش بر این قرار دارد كه تعدادی از موهایی را كه در پشت یا پهلوی سر قرار دارد و فاقد گیرنده حساس به هورمون تستسترون (هورمون مردانه) هستند و به این دلیل به ریزش مقاوم هستند همراه ریشه‌های آنها، به مناطقی كه موهای‌شان ریخته شده منتقل می‌شوند. این كار بطور كلی دو مرحله دارد:

  • برداشتن موها از محل خود
  • كاشتن موهای برداشته شده در محل جدید

دو روش متداول برای کاشت مو، روش FUT و FIT هستند. در هر دو روش طرز کاشتن موها یکسان است ولی روش برداشتن موها متفاوت است.

در روش FUT نواری از پوست سر به‌طول تقریبی 15 سانتی‌متر و به عرض 1.5 تا 2 سانتی‌متر با بی‌حسی موضعی برداشته می‌شود و محل آن با بخیه دوخته می‌شود. پوست برداشته‌شده به قطعات کوچک که هرکدام حاوی یک یا دو و در برخی موارد سه یا چهار ریشه مو است تقسیم می‌گردد و سپس این قطعات در سوراخ‌های ریزی که قبلا توسط وسیله‌ای بنام پانچ ایجاد شده کاشته می‌شود. از محسنات این روش انجام سریع‌تر آن است و در یک جلسه مقدار بیشتری مو می‌توان کاشت، ولی اسکار (جوشگاه) که در محل برداشتن می‌ماند از معایب این روش است.

در روش FIT ریشه های مو به تعداد 4-1 تایی با پانچ برداشته‌شده و در محل کاشته می‌شود. یکی از معایب این روش، کندی عمل است ولی این روش معمولا در محل برداشت، اسکاری به‌جا نمی‌گذارد.

از روش کاشت مو می‌توان در محل‌های کوچک مثل ابرو یا اسکارهای کوچک در سر و یا ریش و سبیل نیز استفاده نمود.

در کلینیک دکتر رشیدی و بر اساس تجربه چندین‌ساله این مرکز، بیشتر از روش FIT برای کاشت مو استفاده می‌شود. به‌دلیل کاشت‌های بسیار موفقی که با این روش در طی این مدت انجام داده‌ایم، در حال حاضر به علت استقبال متقاضیان محترم از مناطق مختلف کشور و نیز کشورهای همسایه، نوبت‌های چندین‌ماهه داده می‌شود که در تلاشیم که زمان نوبت‌ها را کاهش دهیم.

در یک نگاه:

زمان انجام

6 تا 10 ساعت

ماندگاری

دائمی

حساسیت پوستی

بسیار نادر

استفاده از بیهوشی یا بی حسی

بی‌حسی موضعی

تعداد جلسات مورد نیاز

یک جلسه

چرا کلینیک دکتر رشیدی در ارومیه؟

کلیه روش‌های درمانی در این کلینیک زیر نظر یکی از باتجربه‌ترین متخصصان پوست و مو در استان با سوابق علمی متعدد و سابقه پزشکی درخشان در امور درمانی و زیبایی انجام می‌گیرد. برای آشنایی بیشتر با سوابق دانشگاهی و تجربی دکتر رشیدی به این صفحه می‌توانید مراجعه کنید.

کلینیک دکتر رشیدی یکی از مجهزترین مراکز درمانی استان آذربایجان غربی در زمینه دستگاه‌های لیزر، پوست، کاشت مو و سایر تکنیک‌های زیبایی است.

میزان رضایت بالای بیماران از خدمات درمانی این مرکز و مراجعه روزافزون تعداد بیشتر بیماران نشان‌دهنده کیفیت برتر خدمات این کلینیک است که علاوه بر ارومیه، همه روزه مراجعان بسیاری از شهرها و استانهای دیگر و کشورهای همجوار را پذیراست.

این کلینیک یکی از زیباترین و بزرگترین کلینیک‌های تخصصی پوست، مو، و لیزر در ارومیه با دسترسی آسان از تمام نقاط شهر است که در مجاورت یک پارکینگ بزرگ در میدان امام حسین قرار گرفته است.

دقت بالای پرسنل در انجام خدمات، استفاده از مواد با کیفیت بالا، رعایت جوانب بهداشتی، و پیگیری مداوم وضعیت بیماران قبل و بعد از درمان، وجوه تمایز دیگر کلینیک دکتر رشیدی است و همواره اولویت اصلی ما در پذیرش و درمان مراجعان بوده است.