کلینیک پوست، مو، زیبایی و لیزر دكتر تورج رشیدی

  • office@drturajrashidi.com
  • ۰۴۴۳۲۲۲۵۸۸۸

رفع چروک و جوانسازی پوست با تزریق بوتاکس

پدیدار شدن تدریجی خطوط و چین‌وچروک‌های روی صورت، طبیعتاً حس خوش‌آیندی نیست. با افزایش سن، پوست انسان شروع به از دست‌دادن کلاژن و اسید هیالورونیک می‌کند و در نتیجه آن خطوط صورت و چروک‌ها ظاهر می‌شوند و پوست خاصیت انعطاف‌پذیری، حجم و تراکم خود را تدریجاً از دست می‌دهد. این عوامل و دیگر علائم بالا رفتن سن، باعث بروز نگرانی و از دست‌رفتن حس اعتمادبنفس در فرد می‌شود.

خوشبختانه پیشرفت‌های پزشکی برای رفع این مشکل راهکارهایی امن و بدون نیاز به جراحی ارائه کرده است که جوانی و طراوت پوست را بازمی‌گرداند. ایمن‌ترین و پرکاربردترین این روشها، تزریق بوتاکس (Botulinum toxin) است.

«بوتاکس» نام رایج گروهی از داروهاست که فرم‌های مختلفی از Botulinum toxin را برای از کار انداختن موقتی ماهیچه‌ها به‌کار می‌گیرند. تزریق این خانواده از داروها به پوست منجر به کاهش برخی علائم کهولت سن و چروک‌های صورت می‌شود. این داروها برای بلوکه کردن برخی سیگنال‌های شیمیایی عصب‌ها به‌کار می‌روند که عامل انقباض ماهیچه‌های مرتبط با چروک‌های پوست هستند. بیشترین استفاده این خانواده دارویی برای آزاد کردن ماهیچه‌هایی است که ایجاد کننده و تشکیل‌دهنده لایه زیرین چروک‌های صورت هستند، از جمله:

چروک‌های اخم بین ابروها

خطوط انتهای چشم‌ها

خطوط گودی روی پیشانی

خطوط بالای بینی

این روش تنها برای ماهیچه‌هایی استفاده می‌شود که باعث به‌وجود آمدن چروک‌های صورت شده اند، و سایر اجزای صورت بدون تغییر می‌مانند بدون آن که در حالات صورت و ابراز احساسات ظاهری تعللی به‌وجود آید. از آنجایی که اثر این داروها موقتی است، چنانچه تزریق بوتاکس تکرار نشود ماهیچه‌ها به حالت اولیه خود بازمی‌گردند و در نتیجه آن، خطوط صورت نیز به وضعیت قبل از تزریق برمی‌گردند.

علاوه بر بازیابی جوانی پوست، این روش برای تسکین و درمان اسپاسم مزمن عضلات گردن، تعریق بیش از حد، تکرر ادرار و دردهای تکرارشونده میگرن نیز ممکن است تجویز شود.

«بوتاکس» نام تجاری اولین دارویی است که از Botulinum toxin تهیه شد. علاوه بر آن، برندهای معتبر دیگری از جمله Dysport نیز بر اساس این ماده تولید می‌شوند. در حال حاضر با توجه به این که Botox در ایران عرضه نمی‌شود، برند دیسپورت Dysport انگلستان، تنها برند معتبر در دسترس است و در کلینیک دکتر رشیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کیفیت برتر

با استفاده از مدرن ترین دستگاه ها

تزریق بوتاکس بدون رزرو نوبت

۰۴۴۳۲۲۲۵۸۸۸ و 04432248007 و 04432238031

آدرس کلینیک

ارومیه، میدان امام حسین، جنب بانک صادرات، ساختمان زکریا

چروک‌های پوست چطور به‌وجود می‌آیند؟

چروک‌ها در واقع شیارها، خطوط تاشدگی و شکن‌های پوست هستند که با بالا رفتن سن بر روی پوست ظاهر می‌شوند. قسمت‌هایی از پوست که مکرراً برای ابراز احساسات استفاده می‌شوند، اولین بخش‌هایی از پوست صورت هستند که دچار این عارضه می‌شوند. عوامل دیگری که چروک‌ها را تشدید می‌کنند عبارتند از: قرار گرفتن در معرض آفتاب، دخانیات، کم شدن آب بدن، و در برخی موارد در اثر مصرف برخی داروها.

به‌تدریج و با کهولت سن، پوست ما نازک‌تر و خشک‌تر می‌شود و خاصیت انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد؛ این خط و خطوط بخش اجتناب ناپذیری از روند کهولت سن هستند. پوست ما تدریجاً قابلیت محافظت و ترمیم خود در برابر صدمات را از دست می‌دهد. مجموعه این عوامل منجر به چیزی می‌شود که آن را با عنوان «پیری» پوست می‌شناسیم.

نحوه انجام

دیسپورت برای آزاد شدن ماهیچه‌هایی که باعث به‌وجود آمدن خطوط صورت و چروک‌های آن می‌شود، به کار می‌رود و به ماهیچه‌های مورد نظر تزریق می‌شود. عدم قابلیت انقباض در این ماهیچه ها، باعث ملایم شدن و ترمیم چین و چروک‌های پوست می‌شود.

پیش از انجام تزریق، دکتر رشیدی آناتومی و حالات صورت شما را مورد بررسی قرار می‌دهد تا میزان دیسپورت مورد نیاز و محل تزریق‌ها را تعیین نماید. پیش از تزریق نیاز به هیچگونه ماده بی‌حسی نیست و معمولا انجام آن با کمترین ناراحتی همراه است. نتیجه کار در طی چند روز بعد مشهود خواهد بود و در طی یک تا دو هفته به اوج خود می‌رسد. اگر برای بار اول اقدام به تزریق دیسپورت کرده‌اید، ممکن است پزشک متخصص پس از دو هفته مجددا صورت شما را مورد معاینه قرار دهد تا نتیجه کار را بررسی کند و در صورت نیاز مجددا تغییرات کوچکی اِعمال نماید.

نتایج به‌دست‌آمده در این روش دائمی نیستند و چروک‌های صورت معمولا در طی 4 تا 6 ماه پس از انجام تزریق مجدداً در پوست ظاهر می‌شوند. با تکرار دوره‌ای تزریق‌ها، از عمق چروک‌ها کاسته می‌شود و ماهیچه‌ها آمادگی بیشتری برای آزاد شدن کسب می‌کنند، که موجب طولانی‌تر شدن دوره اثردهی این روش درمانی می‌شود.

در یک نگاه:

زمان انجام

15 دقیقه

ماندگاری

4 تا 6 ماه

عوارض جانبی

بسیار نادر، حداکثر یک روز

استفاده از بیهوشی یا بی حسی

ندارد

مدت کسب بهترین نتایج

1-2 هفته پس از انجام تزریق

نوبت دهی آنلاین

رزرو آنلاین وقت معاینه و ویزیت

ارومیه

میدان امام حسین، جنب بانک صادرات، ساختمان زکریا