کلینیک پوست، مو، زیبایی و لیزر دكتر تورج رشیدی

  • office@drturajrashidi.com
  • ۰۴۴۳۲۲۲۵۸۸۸

رفع اسکار (جوشگاه) آکنه با سابسیژن

سابسیژن یکی از روش‌های درمانی مؤثر برای اسکارهای ناشی از جوش و آکنه است که انواع مختلفی این نوع اسکارها را می‌تواند رفع کند. در این روش که در کلینیک و بدون بیهوشی انجام می‌گیرد، جای اسکارهای عمیق با استفاده از سوزن‌های مخصوص آزاد می‌شوند تا الیاف اسکار که پوست را به پایین می‌کشند، از بین بروند. علاوه بر این در مرحله التیام پس از انجام سابسیژن، گذشت زمان باعث تحریک و افزایش تولید کلاژن، بازسازی و بهبود ظاهر اسکار می‌شود.

سابسیژن چگونه اسکارها را از بین می‌برد؟

این روش تنها برای برش الیاف اسکار نیست؛ علاوه بر آن، فعل و انفعالات بیولوژیک متعددی اتفاق می‌افتد تا پستی و بلندی اسکارها رفع شوند.

برداشتن الیاف زیرپوستی نگه‌دارنده اسکار، فضای خالی در این ناحیه ایجاد می‌کند. پاره‌شدن رگ‌ها در حین انجام سابسیژن باعث می‌شود خون به این فضای خالی وارد شود و مانع شکل‌گیری مجدد الیاف اسکار در زیر پوست شود. آزاد شدن فاکتورهای رشد موجود در خون، منجر به تولید کلاژن جدید و ترمیم بیشتر اسکار می‌شود.

سابسیژن چگونه انجام می‌شود؟

سابسیژن در کلینیک و با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و معمولا درد چندانی ندارد. پس از ضدعفونی کردن پوست، اسکارها با قلم جراحی علامت‌گذاری می‌شوند و سپس بی‌حسی موضعی به پوست تزریق می‌شود.

انواع مختلفی از سوزن‌های جراحی در کلینیک دکتر رشیدی برای سابسیژن مورد استفاده قرار می‌گیرد که انتهای آن تیز نبوده و احتمال آسیب زدن به عناصر اطراف پوست کم است.

در طی سابسیژن و با استفاده از این سوزن ها، الیاف اسکار متصل به پوست قطع می‌شوند. پس از اتمام سابسیژن، با اِعمال فشار خونریزی و باد کردن پوست کنترل می‌شود. برای جلوگیری از عفونت احتمالی و تسریع بهبودی، کرم آنتی‌بیوتیک استعمال می‌شود.

در یک نگاه:

زمان انجام

20 تا 30 دقیقه

زمان بهبودی (50 تا 60درصد)

شش ماه

ماندگاری

دائمی

حساسیت پوستی

بسیار نادر

استفاده از بیهوشی یا بی‌حسی

بی‌حسی موضعی

تعداد جلسات مورد نیاز

1 تا 4 جلسه بر حسب مورد و عمق اسکار

چرا کلینیک دکتر رشیدی در ارومیه؟

کلیه روش‌های درمانی در این کلینیک زیر نظر یکی از باتجربه‌ترین متخصصان پوست و مو در استان با سوابق علمی متعدد و سابقه پزشکی درخشان در امور درمانی و زیبایی انجام می‌گیرد. برای آشنایی بیشتر با سوابق دانشگاهی و تجربی دکتر رشیدی به این صفحه می‌توانید مراجعه کنید.

کلینیک دکتر رشیدی یکی از مجهزترین مراکز درمانی استان آذربایجان غربی در زمینه دستگاه‌های لیزر، پوست، کاشت مو و سایر تکنیک‌های زیبایی است.

میزان رضایت بالای بیماران از خدمات درمانی این مرکز و مراجعه روزافزون تعداد بیشتر بیماران نشان‌دهنده کیفیت برتر خدمات این کلینیک است که علاوه بر ارومیه، همه روزه مراجعان بسیاری از شهرها و استانهای دیگر و کشورهای همجوار را پذیراست.

این کلینیک یکی از زیباترین و بزرگترین کلینیک‌های تخصصی پوست در ارومیه با دسترسی آسان از تمام نقاط شهر است که در مجاورت یک پارکینگ بزرگ در میدان امام حسین قرار گرفته است.

دقت بالای پرسنل در انجام خدمات، استفاده از مواد با کیفیت بالا، رعایت جوانب بهداشتی، و پیگیری مداوم وضعیت بیماران قبل و بعد از درمان، وجوه تمایز دیگر کلینیک دکتر رشیدی است و همواره اولویت اصلی ما در پذیرش و درمان مراجعان بوده است.

نوبت دهی آنلاین

رزرو آنلاین وقت معاینه و ویزیت

ارومیه

میدان امام حسین، جنب بانک صادرات، ساختمان زکریا