کلینیک پوست، مو، زیبایی و لیزر دكتر تورج رشیدی

آیا می‌توان تزریق فیلر را طوری انجام داد که غیر‌عادی جلوه نکند ؟

تزریق فیلر یکی از راحت‌ترین و موثر‌ترین راه‌ها برای لیفت صورت، سفت کردن پوست شل و از بین بردن چروکیدگی‌ها هستند. تزریق فیلر در افراد بزرگسال می‌تواند به طور موقت چین و چروک‌ها را از بین ببرد و در افراد جوان‌تر سبب به تاخیر افتادن ایجاد چین و چروک‌ها شود. این مزایای بوتاکس، دیسپورت و دیگر فیلر‌های پوستی، سبب افزایش محبوبیت آن‌ها به عنوان درمان‌های غیر‌تهاجمی شده‌است.

اگر هدف همه از انجام بوتاکس و فیلر رسیدن به ظاهری جوان و شاداب است، چرا ما هنوز با چهره‌هایی با گونه‌های زیادی برجسته و لب‌های بزرگ مواجه هستیم؟ چگونه می‌توان به‌گونه‌ای تزریق بوتاکس انجام دهیم که قیافه مصنوعی و ساختگی نداشته باشیم؟

دیسپورت و بوتاکس چه تفاوتی با هم دارند؟

«بوتاکس» نام تجاری اولین دارویی است که از Botulinum toxin تهیه شد. علاوه بر آن، برندهای معتبر دیگری از جمله Dysport نیز بر اساس این ماده تولید می‌شوند. در حال حاضر با توجه به این که Botox در ایران عرضه نمی‌شود، برند دیسپورت Dysport انگلستان، تنها برند معتبر در دسترس است و در کلینیک دکتر رشیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

خود را به دستان هر کسی نسپارید.

در مورد عمل‌های زیبایی و همچنین درمان‌های غیر‌تهاجمی، فقط به پزشک متخصص و مجرب اعتماد کنید. برای داشتن نتایج طبیعی و متناسب، شخصی که فیلر را تزریق می‌کند باید دانش کافی از آناتومی صورت و محصولات مورد استفاده داشته باشد.

این بدان معنی است که هر شخصی برای تزریق فیلر مناسب نیست. فقط متخصص پوست قادر به انجام این کار است. افراد بسیار کمی هستند که این نکات را رعایت می‌کنند، پس لازم است خودتان به این مورد توجه کنید. برای داشتن نتایج مطلوب به یک دکتر متخصص پوست باتجربه مراجعه نمایید.

 

محافظه‌کارانه شروع کنید.

یک روش خوب برای داشتن نتایج مطلوب، محافظه‌کارانه عمل کردن است. برای دیدن نتایج ابتدا با تزریق فیلر به یک ناحیه مانند تزریق به چین و چروک‌های اطراف چشم و یا پیشانی، شروع کنید.

در صورتی که نتیجه دلخواه شما نبود می‌توان از مقادیر بیشتر استفاده کرد. برای مشاهده نتایج کامل حاصل از تزریق بوتاکس، یک یا دو هفته فرصت دهید چرا که اثرات آن بعد ۱۴ روز مشخص می‌شوند. در حالی که ژل‌های ساخته شده از هیالورونیک اسید می‌توانند خنثی و یا باز‌گشت داده شوند، بیشتر نتایج نامطلوب می‌تواند ماه‌ها طول بکشد تا از بین برود.

 

از پرداخت هزینه‌های گزاف دوری کنید.

فیلر‌ها، اقتصادی‌ترین روش برای جوان‌سازی ظاهر بدون هزینه‌های گزاف جراحی هستند. با این حال، این بدان معنی نیست که تزریق دیسپورت و بوتاکس ارزان است. هنگامی که تصمیم گرفتید در جایی به تزریق فیلر اقدام کنید، توجه کنید که تحت تاثیر قیمت‌های پایین قرار نگیرید. ممکن است تزریق‌کننده‌های حیله‌گر در کلینیک‌ها و مطب‌های غیرمجاز برای پایین نگه داشتن قیمت‌ها و سود بالا، از مواد تقلبی استفاده کنند. محصولات غیر‌قانونی به شدت خطرناک هستند و با استاندارد‌های سخت سازمان غذا و دارو مطابقت ندارند.

داستان‌های زیادی در مورد مراجعه خانم‌ها به محل‌های نامناسب برای تزریق فیلر با هدفِ صرفه‌جویی در هزینه تزریق وجود دارد که نتیجه‌ی آن آسیب به بافت، ایجاد جای زخم و اثرات فاجعه‌بار دیگر است. برای داشتن نتایج مطلوب و حفظ سلامت خود، برای خودتان سرمایه‌گذاری کرده و به متخصص پوست مراجعه نمایید.

 

به عکس‌های قبل و بعد نگاه کنید.

عکس‌ها بهترین راه برای مشاهده نتایج درمان‌های زیبایی هستند. به عکس‌های قبل و بعد افراد با ظاهری شبیه به شما و با همان نوع درمان نگاه کنید. اگر شما خانمی ۴۰ ساله با لب‌های نازک هستید، به دنبال عکس‌هایی با همین خصوصیات برای مشاهده نتایج فیلر بر لب‌ها باشید.

همگامی که به انتظارات معقولانه‌ای از تزریق فیلر رسیدید این بار به عکس‌های قبل و بعد فردی که تزریق را انجام می‌دهد بپردازید. این بهترین روش برای ارزیابی تجربه و توانایی تزریق‌کننده در تزریق بوتاکس و فیلر‌ها است. در این صورت می‌توانید در مورد نحوه کار او نیز نظر بهتری کسب کنید.

اگر عکس‌های قبل و بعد زیادی از کار‌های فرد تزریق‌کننده وجود ندارد این یعنی او تجربه کافی و یا مریض کافی برای انجام بوتاکس و یا فیلر را ندارد.

 

قبل از شروع تزریق، با پزشک مشورت کنید.

مراجعه به پزشک متخصص نباید شبیه خرید از حراجی باشد. چنین پزشکی قبل از انتخاب نوع درمان غیر‌تهاجمی، ابتدا پوست و شکل صورت شما را ارزیابی می‌کند و در مورد نحوه رفع چین و چروک‌های پوست و ایجاد پوستی صاف با ظاهری طبیعی به شما توضیحاتی ارائه می‌دهد. ولی لازم است شما نیز سوال‌های خود را مطرح نمایید. از پزشک در مورد تجارب او و راه‌های جبران نتایج نامطلوب سوال کنید. این‌ها مطالب مهمی هستند که شما باید قبل از تصمیم‌گیری نهایی بدانید.

 

نوع تزریق مناسب خود را انتخاب کنید.

امروزه تزریق‌های پوستی، از ژل‌‌ها گرفته تا بوتاکس، امن‌ترین و قابل‌اعتماد‌ترین روش‌ها برای جوانسازی پوست هستند. یک پزشک متخصص پوست مجرب و تیم کار‌کنان او، بهترین راه دفاعی در برابر ظاهر مصنوعی و خشک ناشی از تزریق بوتاکس و دیسپورت است.

مراجعه به پزشک

در ارومیه کلینیک پوست و موی دکتر رشیدی را پیشنهاد می‌کنیم. روش‌های درمانی در این کلینیک زیر نظر یکی از باتجربه‌ترین متخصصان پوست و مو در استان با سوابق علمی متعدد و سابقه پزشکی درخشان در امور درمانی و زیبایی در یکی از مجهزترین مراکز درمانی ارومیه و استان آذربایجان غربی انجام می‌گیرد. برای رزرو وقت ویزیت لطفا با پذیرش کلینیک تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید