کلینیک پوست، مو، زیبایی و لیزر دكتر تورج رشیدی

 • office@drturajrashidi.com
 • ۰۴۴۳۲۲۲۵۸۸۸

نکاتی برای داشتن موهایی سالم

نحوه شستشوی موها و نوع محصولاتی که استفاده می‌کنید، به حفظ موهای صاف و براق کمک زیادی می‌کند. به چند نکته ساده از متخصصان پوست، برای داشتن موهایی سالم توجه کنید:

 • موهای چرب را بیشتر بشویید: بر اساس میزان چربی تولید شده توسط پوست سر، تعداد دفعات شستشو متفاوت است.
 • اگر پوست سرتان چرب است، ممکن است لازم باشد آن را یک بار در روز بشویید.
 • اگر موهایتان تحت درمان شیمیایی قرار دارد، موهای خشک‌تری خواهید داشت، بنابراین تعداد دفعات شستشو می‌تواند کمتر باشد.
 • با افزایش سن، پوست سر چربی کمتری تولید می‌کند، بنابراین لازم نیست که در هر بار شستشو از شامپو استفاده کنید. اگر پوست سرتان پوسته‌پوسته شده باشد، نباید از شامپو استفاده کنید زیرا باعث ایجاد شوره و سایر بیماری‌های پوستی می‌شود.
 • شامپو را روی پوست سرتان بکشید: هنگام شستن موها، به جای اینکه کل طول موها را بشویید، روی تمیز کردن پوست سر تمرکز کنید. اگر تمام قسمت‌های مو شسته شوند، باعث ایجاد موهایی کدر و زیر می‌شود.
 • از نرم کننده استفاده کنید: بعد از شامپو از یک نرم‌کننده مو استفاده کنید مگر اینکه خود شامپو خاصیت نرم‌کنندگی نیز داشته باشد و علاوه بر تمیز کردن موها، باعث نرم‌شدن آن‌ها نیز ‌شود. استفاده از نرم‌کننده باعث افزایش درخشندگی، کاهش الکتریسیته موها، بهبود قدرت و محافظت در برابر اشعه‌های مضر UV می‌شود. همچنین به‌طور قابل‌توجهی باعث بهبود ظاهر موهای آسیب‌دیده و فرسوده می‌گردد.
 • نرم‌کننده را برای روی نوک موها استفاده کنید: نرم‌کننده‌ها باعث می‌شوند موهای نازک شل به‌نظر برسند؛ به همین دلیل نباید برای ریشه یا ساقه مو استفاده شوند، بلکه فقط باید برای نوک مو استفاده کرد.
 • از شامپو و نرم کننده‌ی مناسب موهایتان استفاده کنید: به عنوان مثال، اگر موهای خود را رنگ کرده‌اید، از شامپویی استفاده کنید که برای موهای رنگ شده طراحی شده‌است. اگر به دلایل مختلفی موهایتان آسیب دیده یا تحت درمان شیمیایی هستید، شامپوی مناسب این نوع موها را خریداری کنید. صرف نظر از هزینه، بسیاری از برندهای شامپو و نرم کننده‌ها مزایای مشابهی دارند.
 • هنگام شناکردن از موهای خود محافظت کنید: بعد از شنا کردن موهایتان را بشویید تا از اثرات مخرب کلر موجود در آب استخر در امان باشید. استفاده از کلاه شنا، شامپو و نرم‌کننده مخصوص، باعث جایگزینی رطوبت از دست رفته موها می‌شود.

اگر در مورد مراقبت از موهای خود سوالی دارید، یک وقت ملاقات با متخصص پوست دارای مجوز بگیرید تا توصیه‌های تکمیلی را برایتان ارائه دهند.

مطالعه بیشتر

نکات کلیدی برای داشتن موهای سالم

کاشت مو در ارومیه

همگام با دیگر کشورها، تکنیک‌های نوین کاشت مو در ایران نیز ارائه می‌شود و در کلینیک‌های معتبر، با کیفیت بالا در حد استانداردهای جهانی انجام می‌پذیرد.

کلینیک تخصصی پوست، مو، زیبایی و لیزر دكتر رشیدی یکی از معتبرترین مراکز تخصصی کاشت مو به روش‌های FIT و FUT در ارومیه است. تلفیق تجربه 15 ساله و استفاده از دستگاه‌ها و تکنیک‌های روز باعث بازگرداندن موهای سر هزاران مراجعه کننده به این کلینیک با حداقل درد و بدون برجای ماندن اثر جراحی شده است. برخلاف روش‌های سنتی، انجام این روش‌ها در زمان کوتاهی انجام می‌گیرد و نیازی به نگهداری‌های پیچیده پس از انجام آنها نخواهید داشت.

کلینیک تخصصی دکتر رشیدی در ارومیه سابقه پزشکی درخشان در امور درمانی و زیبایی دارد و مجهز به آخرین دستگاه‌های روز پزشکی، با پرسنل مجرب و در فضایی مناسب و استریلیزه است. برای رزرو وقت ویزیت و کاشت مو، می‌توانید با پذیرش کلینیک تماس بگیرید.

توجه

کلیه عکس‌های نمایش داده شده در این بخش، بدون هرگونه روتوش و تغییرات، از نمونه‌های کاشت شده در کلینیک دکتر رشیدی تهیه شده و صرفاً به‌منظور ارائه کیفیت کاشت مو در این کلینیک، و با کسب اجازه از صاحبان آنها در این سایت به نمایش درآمده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

نوبت دهی آنلاین

رزرو آنلاین وقت معاینه و ویزیت

ارومیه

میدان امام حسین، جنب بانک صادرات، ساختمان زکریا