کلینیک پوست، مو، زیبایی و لیزر دكتر تورج رشیدی

ریزش مو در خانم‌ها پس به‌دنیا آمدن نوزاد

بسیاری از خانم‌ها چند ماه بعد از زایمان، ریزش موی قابل‌توجهی را تجربه می‌کنند. این اتفاق طبیعی است و ریزش‌موی واقعی نیست. ریزش بیش‌ازحد مو در این افراد، به دلیل کاهش سطح استروژن است.

خوشبختانه این ریزش مو موقتی است و معمولا لازم نیست هیچ اقدامی برای متوقف‌کردن آن انجام شود. در بسیاری از خانم‌ها، تا یک‌سالگی فرزندشان موها به حجم طبیعی خود برمی‌گردند. اکثر افراد نیز زودتر به حجم قبلی موهای خود می‌رسند.

چند توصیه از دکتر رشیدی برای مادران جدید

اگر ریزش بیش‌ازحد مو آزارتان می‌دهد، این نکات می‌تواند تا رسیدن به حجم قبلی موها، کمک‌کننده باشد.

استفاده از محصولات شستشوی مناسب مو

  • از شامپو و نرم‌کننده‌ حجم‌دهنده استفاده کنید. این شامپوها حاوی موادی مانند پروتئین هستند که سطح موها را پوشانده و باعث حجیم‌ و پرتر شدن موها می‌شود.
  • از شامپوهای حالت‌دهنده استفاده نکنید، زیرا حاوی نرم‌کننده‌های قوی هستند که باعث شل به‌نظررسیدن موها می‌شوند.
  • از نرم‌کننده‌های تهیه شده برای موهای نازک استفاده کنید. زیرا حجم موها را کاهش نمی‌دهند.
  • از نرم‌کننده برای انتهای موهای خود استفاده کنید، زیرا استفاده از آن‌‌ها روی پوست سر و تمام موها باعث سنگین و شل شدن آن‌‌ها می‌شود.
  • از نرم‌کننده‌هایی که دارای برچسب «دارای خاصیت نرم‌کنندگی شدید» هستند، خودداری کنید.

یافتن بهترین شامپو و نرم‌کننده برای موهای نازک، نیازمند آزمون و خطا است. ماده‌ی واحدی وجود ندارد که باعث مؤثرتر شدن یک شامپو یا نرم‌کننده با خاصیت حجم‌دهندگی شود و ممکن است بعد از امتحان چندین مورد، محصول مناسب موهای خود را پیدا کنید.

 

مدل موی جدید را امتحان کنید

برخی از مدل‌های مو باعث پرپشت به‌نظر رسیدن موها می‌شوند. یک آرایشگر با تجربه می‌تواند مناسب‌ترین مدل مو را به شما پیشنهاد کند.

بسیاری از مادرهای جدید، موهای کوتاه را ترجیح می‌دهند. مدل‌های کوتاه، موها را حجیم‌تر نشان می‌دهند. همچنین نگهداری از موهای کوتاه راحت‌تر است و در زمان نیز صرفه‎جویی می‌شود که برای افرادی که از نوزاد خود مراقبت می‌کنند، بسیار مفید است.

 

مراقب تورنیکت مو در نوزادان باشید

تورنیکت مو زمانی اتفاق می‌افتد که یک تار مو می‌ریزد و دور انگشت پا یا سایر قسمت‌های بدن کودک می‌پیچد. یک رشته مو می‌تواند چنان محکم پیچیده شود که گردش خون را قطع کرده یا باعث عفونت شود.

احتمال اینکه کودک شما به تورنیکت مو دچار شود بسیار نادر است اما بهتر است بدانید که در این مواقع چه کارهایی باید انجام دهید.

اگر دور انگشت دست، انگشتان پا یا سایر اعضای بدن نوزاد تار مویی پیچیده شده است، باید آن را جدا کنید. برای این‌کار به موارد زیر دقت کنید:

  • انتهای شل تار مو را پیدا کنید و به آرامی مو را از دور انگشت باز کنید.
  • گاهی اوقات انتهای شل مو دیده نمی‌شود، بنابراین با یک چاقوی کوچک یا قیچی آن را کوتاه کنید.
  • اگر به دلیل سفت‎شدن یا گیرکردن تار مو اطراف انگشت یا سایر قسمت‌ها نمی‌توانید آن را جدا کنید، باید از پزشک یا اورژانس کمک بگیرید.

ریزش‌مو می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد

بسیاری از مادرها پس از بارداری دچار ریزش بیش‌ازحد مو می‌شوند که حدود چهار ماه پس از زایمان به اوج خود می‌رسد. اگر بعد از یک سال حجم موها به میزان طبیعی خود نرسید، به یک متخصص پوست مراجعه کنید. ممکن است ریزش موهایتان علت دیگری داشته باشد. افراد به دلایل مختلفی ریزش مو را تجربه می‌کنند و تشخیص علت دقیق آن برای درمان مناسب، ضروری است.

کاشت مو در ارومیه

همگام با دیگر کشورها، تکنیک‌های نوین کاشت مو در ایران نیز ارائه می‌شود و در کلینیک‌های معتبر، با کیفیت بالا در حد استانداردهای جهانی انجام می‌پذیرد.

کلینیک تخصصی پوست، مو، زیبایی و لیزر دكتر رشیدی یکی از معتبرترین مراکز تخصصی کاشت مو به روش‌های FIT و FUT در ارومیه است. تلفیق تجربه 15 ساله و استفاده از دستگاه‌ها و تکنیک‌های روز باعث بازگرداندن موهای سر هزاران مراجعه کننده به این کلینیک با حداقل درد و بدون برجای ماندن اثر جراحی شده است. برخلاف روش‌های سنتی، انجام این روش‌ها در زمان کوتاهی انجام می‌گیرد و نیازی به نگهداری‌های پیچیده پس از انجام آنها نخواهید داشت.

کلینیک تخصصی دکتر رشیدی در ارومیه سابقه پزشکی درخشان در امور درمانی و زیبایی دارد و مجهز به آخرین دستگاه‌های روز پزشکی، با پرسنل مجرب و در فضایی مناسب و استریلیزه است. برای رزرو وقت ویزیت و کاشت مو، می‌توانید با پذیرش کلینیک تماس بگیرید.

توجه

کلیه عکس‌های نمایش داده شده در این بخش، بدون هرگونه روتوش و تغییرات، از نمونه‌های کاشت شده در کلینیک دکتر رشیدی تهیه شده و صرفاً به‌منظور ارائه کیفیت کاشت مو در این کلینیک، و با کسب اجازه از صاحبان آنها در این سایت به نمایش درآمده است.

دیدگاه خود را بنویسید