کلینیک پوست، مو، زیبایی و لیزر دكتر تورج رشیدی

چگونه لیزردرمانی و رادیو فرکانسی (RF) پوست شما را جوان می‌کنند

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های زیبایی که بسیاری از مردم دارند این است که چگونه علائم پیری را متوقف کنند. اگرچه غیر معمول نیست که افراد به طور طبیعی جوانی خود را در دهه سی سالگی حفظ کنند، اما بسیاری از افراد ممکن است تغییرات محسوسی در اوسط دهه بیست سالگی خود نیز مشاهده کنند. این به دلیل کُند شدن تدریجی تولید کلاژن و الاستین در بدن از حدود ۲۰ سالگی است.

در نتیجه، یکی از بهترین راه‌های مقابله با علائم پیری، اقداماتی برای تحریک تولید کلاژن و الاستین در داخل پوست است. در حالی که برخی از مکمل‌ها و تغییرات غذایی ممکن است در این زمینه کمک کنند، درمان‌های پوستی با لیزر و رادیوفرکاسی در تقویت کلاژن و بهبود تعدادی از نگرانی‌های پوستی مرتبط با سن موثر شناخته شده است.

یک راه حل غیر‌تهاجمی برای مقابله با پیری

درمان‌های لیزر و رادیوفرکانسی پوست، روش‌های غیر‌جراحی برای بهبود کیفیت پوست هستند -به ویژه بافت، رنگ و خاصیت ارتجاعی پوست. اکثر مردم معتقدند این روش‌های درمانی بدون درد هستند و به مقدار کمی موجب احساس گرما می‌شوند و ناراحتی دیگری تجربه نمی‌کنند. همچنین این روش‌ها نسبتاً سریع هستند و انجام آنها کمتر از یک ساعت طول می‌کشد.

در حالی که انواع مختلفی از روش‌های درمانی مرتبط با جوان‌سازی پوست با لیزر و رادیوفرکانسی ارائه می‌شود، اما همه آنها در حالت کلی به چهار دسته لیزر، اولتراسوند (Ultrasound)، رادیوفرکانسی و میکرونیدلینگ-رادیوفرکانسی تقسیم می‌شوند که تفاوت‌های جزئی با هم دارند.

درمان‌های جوان‌سازی پوست با لیزر

درمان‌های لیزر که برای بهبود بافت پوست طراحی شده‌اند، بیشتر سطح پوست و بالاترین قسمت دِرم را هدف قرار می‌دهند. این لیزر‌ درمانی با استفاده از گرمای کنترل‌شده، به آرامی خارجی‌ترین لایه پوست را از بین می‌برد و لایه تازه پوست زیر آن را نمایان می‌کند. رنگ و سفتی پوست نیز با این روش می‌تواند بهبود یابد، اگرچه این امر به لیزر درمانی خاص بستگی دارد.

درمان‌های اولتراسونیک پوست (Ultrasound treatment)

درمان‌های اولتراسونیک از جمله موثرترین گزینه‌ها برای دستیابی به لیفت پوست قابل توجه، بدون نیاز به جراحی در نظر گرفته می‌شوند. اگرچه این فناوری بیشتر با تصویربرداری در دوران بارداری شناخته می‌شود، از انرژی فراصوتی می‌توان برای هدایت گرمای کنترل‌شده در بافت‌های خاص نیز استفاده کرد. از آن جا که انرژی اولتراسوند قادر است در عمق بیشتری نسبت به برخی دیگر از روش‌های درمانی به بافت پوست برسد، در اغلب موارد می‌تواند نتایج چشمگیرتری به همراه داشته باشد.

این روند باعث تولید طبیعی کلاژن و الاستین در داخل پوست می‌شود، که می‌تواند به پوست شما کمک کند تا جوان‌تر به نظر برسد، اما به روشی کاملا طبیعی. برخلاف لیفت جراحی، که پوست شل را از بین می‌برد و آن را سفت می‌کند، روش‌های لیزر درمانی، ساختار‌های پشتیبان در زیر پوست را بازسازی می‌کنند و به شما کمک می‌کنند بدون جراحی ظاهر جوان‌تری داشته باشید.

درمان‌های رادیوفرکانسی پوست

درمان‌های رادیوفرکانسی پوست به روشی مشابه اولتراسوند درمانی انجام می‌شوند. با استفاده از امواج رایوفرکانس، از یک دستگاه دستی برای گرم کردن پوست استفاده می‌شود، اما به همان عمق نمی‌رسد. این بدان معنی است که نتایج چندان عمیق نیستند و مراجعه‌کنندگان ممکن است برای دستیابی به تاثیرات مطلوب به چندین جلسه نیاز داشته باشند.

از آنجا که این امواج قادر به رسیدن به عمق قابل‌توجهی نیست، درمان پوست با رادیوفرکانس به طور کلی برای افراد جوان‌تر است که به دنبال مبارزه با علائم اولیه پیری هستند، توصیه می‌شود. همچنین این روش درمانی برای افراد بزرگسالی که می‌خواهند تغییرات جزئی در شکل ظاهری خود ایجاد کنند نیز به خوبی عمل می‌کند. نوع دیگری از درمان رایوفرکانسی شامل تکنولوژی CO2 فرکشنال است که می‌تواند به چشمگیر‌تر شدن نتایج کمک کند.

لیزر CO2 Fractional

برداشتن ضایعات پوستی و بازسازی پوست
میکرونیدلینگ رادیوفرکانسی

میکرونیدلینگ رادیوفرکانسی، یک روش ترکیبی از امواج رادیوفرکانسی روش‌های درمانی آر اف و میکرونیدلینگ برای به حداکثر رساندن نتیجه نهایی است. میکرونیدلینگ کانال‌های میکروسکوپی و یا سوراخ‌هایی را که تولید کلاژن را تحریک می‌کند، ایجاد می‌کند. در این روشِ ترکیبیِ خاص، امواج رادیوفرکانس نیز به درون کانال‌ها نفوذ می‌کنند و نتایج را بهتر می‌کنند.

چه چیزی باعث محبوبیت این روش‌های درمانی می‌شود؟

روش‌های جدید جوان‌سازی پوست دائماً در حال پس زدن روش‌های قدیمی هستند. مزایای زیادی برای درمان‌های پوستی CO2 فرکشنال، اولتراسوند و آر اف وجود دارد که همچنان محبوبیت این روش‌های درمانی پوست را تقویت می‌کنند:

  • توانایی آنها نه تنها در تغییر سطح پوست است بلکه ساختار‌های پشتیبانی‌کننده آن را نیز تغییر می‌دهند.
  • عملیات سریع و ساده‌ای هستند که معمولا در کمتر از یک ساعت به پایان می‌رسند.
  • حداقل زمان بهبودی
  • تغییرات ظاهری و طبیعی در پوست، از آنجایی که تجدید کلاژن و الاستین با گذشت زمان اتفاق می‌افتد.
  • این درمان‌ها می‌توانند در هر نقطه‌ای از بدن برای درمان افتادگی پوست، جوش‌های آکنه، آسیب ناشی از آفتاب و سایر موارد شایع پوستی استفاده شوند.

مراجعه به پزشک متخصص

افرادی که علاقه‌مند به دستیابی به ظاهر جوان‌تر هستند می‌توانند در مورد اینکه آیا درمان‌های رادیوفرکانسی و یا لیزر می‌تواند راه‌حل مناسبی برای نیاز‌ها و اهداف آنها باشند، با پزشک متخصص پوست مشورت کنند.

در ارومیه کلینیک پوست و موی دکتر رشیدی را پیشنهاد می‌کنیم. کلیه فعالیت‌های این کلینیک زیر نظر یکی از باتجربه‌ترین متخصصان پوست و مو در استان با سوابق علمی متعدد و سابقه پزشکی درخشان در امور درمانی و زیبایی، در یکی از مجهزترین مراکز درمانی ارومیه و استان آذربایجان‌غربی در زمینه دستگاه‌های لیزر، پوست، کاشت مو انجام می‌گیرد. برای رزرو وقت و معاینه می‌توانید با پذیرش کلینیک تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید