کلینیک پوست، مو، زیبایی و لیزر دكتر تورج رشیدی

هفت پرسش رایج در مورد کاشت مو

با این که اقدام به انجام کاشت مو برای جبران ریزش مو‌ها، کار شگفت‌انگیزی است، ولی در عین حال تصمیم به انجام آن، معمولا تصمیم بزرگی است. به احتمال زیاد مدتی است که تصمیم به انجام کاشت مو دارید ولی هنوز بلاتکلیف هستید. در کلینیک زیبایی دکتر رشیدی، هدف ما این است که شما تصمیم آگاهانه‌ای در این مورد بگیرید. در این مطلب لیستی از سوالات متداول در مورد کاشت مو جمع‌آوری کرده‌ایم که در این تصمیم‌گیری به شما کمک خواهد کرد.

 

  • هزینه کاشت مو چه قدر است؟

وقتی صحبت از کاشت مو می‌شود، طیف گسترده‌ای از هزینه‌ها وجود دارد. هزینه‌ها بسته به این که چه کسی این کار را انجام می‌دهد، روش انجام آن، تعداد مو‌های پیوند شده، و منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید می‌تواند متفاوت باشد.

 

  • آیا کاشت مو جای زخمی به وجود می‌آورد؟

در این مورد نوع کاشت مویی که شما انتخاب می‌کنید، نقش مهمی را ایفا می‌کند. در روش FUT جای زخم باریکی در پشت سر، قسمتی که از آن جا مو‌ها برای انجام پیوند استفاده می شوند، به وجود می‌آید. در روش FIT از فولیکول موهایی که تک تک جدا شده‌اند، استفاده می‌شود. در این روش، جای زخم (اسکار) به وجود نمی‌آید و اکثر کسانی که تمایل دارند بدون پوشاندن مو‌های خود را کوتاه نگه دارند این روش را ترجیح می‌دهند. تفاوت‌های دیگری بین دو روش FUT و FIT نیز وجود دارد ولی مهم‌ترین تفاوت آن‌ها در به وجود آوردن جای زخم است.

 

  • آیا انجام کاشت مو دردناک است؟

مانند هر عمل جراحی دیگر، مقداری درد و ناراحتی در جراحی کاشت مو نیز وجود دارد ولی این درد با روش FIT به حداقل میزان خود رسیده‌است. به احتمال زیاد، جراح از ماده بیهوشی خفیفی برای از بین بردن درد احتمالی استفاده کند. تنها ناراحتیِ واقعی این جراحی، طولانی بودن زمان پیوند زدن مو‌هاست. بسته به تعداد مو‌های پیوندی، این روند ممکن است از صبح تا بعد از ظهر و یا حتی کل روز طول بکشد تا مو‌ها استخراج شده و پیوند زده‌ شوند. اگر این را به عنوان یک کار هنری تلقی کنید، گذر زمان برایتان راحت‌تر خواهد بود. اکثر بیماران در مدت برای گذر زمان تلویزیون تماشا می‌کنند، فیلم می‌بینند و یا حتی ممکن است چرت هم بزنند! در روز‌های آتی ممکن است مقداری احساس فشار و تورم در پوست سر بکنید، ولی معمولا آزاردهنده نیست.

 

  • آیا در کاشت مو از مو‌های موجود استفاده می‌شود یا مو‌های جدیدی رشد می‌کنند؟

عمل کاشت مو با استفاده از فولیکول‌های موجود در فرد سبب رشد مو در مناطق جدید می‌شود. جراح از مو‌های پشت سر برای پیوند به مناطق طاس، به ویژه تاج سر استفاده می‌کند. در آقایان مو‌های قسمت پشت سر مستعد طاسی نیستند و به همین دلیل کاشت مو با آنها به خوبی جواب می‌دهد. مو‌های جدید پیوند شده، بعد از جراحی در مقابل ریزش مو مقاوت می‌کنند چرا که از فولیکول‌های مو یعنی ریشه‌های قسمت‌هایی که طاس نیست، برداشته شده است. در واقع موی جدیدی رشد نخواهد کرد زیرا ناحیه‌ای که از آن مو‌ها برای پیوند برداشته شده‌است، تا حدودی نازک می شود. یک جراح ماهر این کار را به نحوی انجام می‌دهد که غیر‌قابل توجه باشد، عملا طوری به نظر خواهد ‌آمد که مو‌های جدیدی رشد کرده‌است.

 

  • مو‌های جدید چه زمانی شروع به رشد می‌کنند؟

درک این نکته بسیار مهم است که همه نوع جراحی کاشت مو زمان‌بر هستند. لازم است توجه کنید که درست بعد از انجام کاشت مو، مشاهده‌ی ریزش مو طبیعی است. بهتر است بدانید هیچ جای نگرانی وجود ندارد و این بخشی از چرخه رشد مو است. مهم این است که ریشه‌های تازه، همیشه در محل کاشته‌شده حضور دارند. با گذشت زمان مو‌های جدید از ریشه‌ها رشد خواهند کرد. بیشتر بیماران در طی ۳ ماه بعد از کاشت مو نتایج قابل‌توجهی را مشاهده می‌کنند. ممکن است حدود ۹ ماه تا یک سال طول بکشد تا فرد نتایج کاملا آشکاری را مشاهده کند.

 

  • تا چه مدت بعد از عمل باید استراحت کنم و چه زمانی می‌توانم به کارم باز‌گردم؟

بیشتر افراد برای بهبودی تقریباً به یک هفته زمان نیاز دارند؛ این به این معنی نیست که کل یک هفته را در رخت‌خواب بگذرانید. مزیت کاشت مو به روش FIT کم‌تهاجمی بودن آن است، در نتیجه فرد از روز بعد می‌تواند به کار‌های خود بازگردد. فقط کافی است مواردی مانند خوابیدن در سطح بالا به جای تخت‌خواب، شستن صحیح مو‌ها و استفاده زیاد از مایعات را تا چند روز بعد از کاشت مو رعایت کنید.

مطالعه بیشتر

چهار نکته مهم برای جلوگیری از تورم بعد از کاشت مو

یک هفته استراحت در خانه سبب پوسته‌پوسته‌شدن زخم‌های مربوط به پیوند مو شده و کم‌کم از بین می روند. ولی اگر روزانه فعالیت متوسطی دارید، لازم نیست صبر کنید. نکته مهم این است که به مدت یک هفته از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری نمایید.

 

  • آیا کاشت مو دائمی است؟

از آنجا که از مو‌های قسمتی از سر که در برابر ریزش مقاوم هستند برای پیوند زدن استفاده می‌کنیم، در نتیجه رشد مو‌های جدید به همان اندازه دائمی است. اگر چه، با ادامه ریزش مو ممکن است خط موی شما به سمت عقب (مناطق طاس) پیشروی کند. کاشت مو شامل این قسمت نمی‌شود در نتیجه ممکن است بعدها به یک جراحی کاشت موی دیگر نیاز داشته باشید. این یکی از مواردی است که می‌توانید در طول مشاوره با پزشک خود در مورد آن صحبت کنید. در این صورت، متخصص مو الگوی ریزش موی شما را ارزیابی می‌کند و بهترین نوع کاشت مو مناسب برای شما را تعیین می‌کند.

خلاصه این که عمل کاشت مو بهترین و دائمی‌ترین راهکار برای ریزش مو است. این یک سرمایه‌گذاری بزرگ است که لازم به تکرار مجدد آن نیست و مانند یک ماشین تازه سبب شادی شما طی مدت‌های طولانی می‌شود.

کاشت مو در ارومیه

همگام با دیگر کشورها، تکنیک‌های نوین کاشت مو در ایران نیز ارائه می‌شود و در کلینیک‌های معتبر، با کیفیت بالا در حد استانداردهای جهانی انجام می‌پذیرد.

کلینیک تخصصی پوست، مو، زیبایی و لیزر دكتر رشیدی یکی از معتبرترین مراکز تخصصی کاشت مو به روش‌های FIT و FUT در ارومیه است. تلفیق تجربه 15 ساله و استفاده از دستگاه‌ها و تکنیک‌های روز باعث بازگرداندن موهای سر هزاران مراجعه کننده به این کلینیک با حداقل درد و بدون برجای ماندن اثر جراحی شده است. برخلاف روش‌های سنتی، انجام این روش‌ها در زمان کوتاهی انجام می‌گیرد و نیازی به نگهداری‌های پیچیده پس از انجام آنها نخواهید داشت.

کلینیک تخصصی دکتر رشیدی در ارومیه سابقه پزشکی درخشان در امور درمانی و زیبایی دارد و مجهز به آخرین دستگاه‌های روز پزشکی، با پرسنل مجرب و در فضایی مناسب و استریلیزه است. برای رزرو وقت ویزیت و کاشت مو، می‌توانید با پذیرش کلینیک تماس بگیرید.

توجه

کلیه عکس‌های نمایش داده شده در این بخش، بدون هرگونه روتوش و تغییرات، از نمونه‌های کاشت شده در کلینیک دکتر رشیدی تهیه شده و صرفاً به‌منظور ارائه کیفیت کاشت مو در این کلینیک، و با کسب اجازه از صاحبان آنها در این سایت به نمایش درآمده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید